מתכוני דגים

ארמנדו - מסעדת דגים כשרה

27/05/2015, 6:22 pm

ארמנדו - מסעדת דגים כשרה מסעדת הדגים 'ארמנדו', מסעדה כשרה הממוקמת בטיילת של תל אביב בסמוך לגן לונדון נפתחה בספטמבר 2009 על ידי השף המוכר, ארמנדו (עמי) קדוש, וחרטה על דגלה להביא לאורחיה בילוי קולינארי מהמעלה הראשונה כאשר להנאתם משולבים הנוף המושלם למול הים, מגוון דגים טריים העשויים בקפידה ותפריט יינות מרתק.


איך לבחור דגים טריים טובים?

25/05/2014, 12:20 pm

איך לבחור דגים טריים טובים? יש הרבה דגים בים, מי הכי טרי? דגים מוגשים על שולחן האוכל שלנו שנים רבות מספור.בסופי שבוע ארוחות שבת לא יראו אותו דבר בלי הדג של שבת, וגם באמצע שבוע דגים פופולאריים בגלל ערכם התזונתי.


התפריט היומי היפני

18/12/2013, 3:34 pm

התפריט היומי היפני מוצרי מזון כמו טופו, סושי, טמפורה, מיסו, ואפילו תה ירוק זמינים לאנשים גם מחוץ ליפן עכשיו.ב אוכל יפני התפתח מאוד במאה השנים האחרונות, עקב שינויים חברתיים, כמו גם פוליטיים רבים. כבר מהתקופות הקדומות, שבהן חלק גדול מהמאכלים המסורתיים הושפע במידה רבה על ידי התרבויות הקוריאנית וסיניות, מטבח יפני הפך בהדרגה עם תחילתה של תקופת ימי הביניים, שהביאה יחד עימו טעמים וטעמים חדשים.


מה צופן העתיד לסושי?

21/11/2013, 2:15 pm

מה צופן העתיד לסושי? הדלי של חטיפי תפוחי אדמה שהגיע למסעדת "אורז דביק", ואני מנסה להבין אם כץ אוקוצ'י, שף ובעלים שותף של ביסטרו סושי כץ המעודן, ירצה להתענג על החטיף הספק-בוהו, פסבדו- אסייתי הזה במסעדת הסושי האמריקאית שאנו יושבים בה


כל מה שהוא סושי

06/11/2013, 12:28 pm

כל מה שהוא סושי מה זה בדיוק סושי? מה לגבי סשימי? סושי נחשב לעתים קרובות לבריא, אך לא כל האפשרויות במסעדת הסושי האהובה עליכם שוות, וחלק מהן מכילות הרבה יותר קלוריות משהייתם חושבים. בהחלט יש דרכים להבטיח שהרול שאתם בוחרים לא יצמיח לכם כרס.


מנהגי הנימוס בתרבות האכילה ביפן

12/06/2013, 11:27 am

מנהגי הנימוס בתרבות האכילה ביפן היפנים ידועים בעולם כאנשים בעלי שורשי תרבות חזקים מאוד. נימוסי השולחן ביפן מושרשים חזק מאוד בעם היפני. אז על מה מדובר בעצם?


לוקוס בשרדונה פורטבלו שמן כמהין וזעפרן

20/04/2013, 2:54 pm

לוקוס בשרדונה פורטבלו שמן כמהין וזעפרן מדי שבת פנויה אנו הולכים אנו השותפים הולכים לדוג, סתם בכדי לנקות את הראש. בשבת האחרונה תום העלה בחכתו דג לוקוס מפתע במשקל של 1.5 ק'ג, לא בכל יום יוצא לנו לעשות שימוש בדג זה, רק באירועי בוטיק יוקרתיים בסגנון צלחת מזלג או באירועי קוקטייל איכותיים, ארוחות גלה ואירועי קונספט. משום שכך בחרתי להביא מתכון מנצח ללוקוס לבן.


מתכונים איכותיים

10/12/2012, 4:07 pm

מתכונים איכותיים מתכונים : ה-מתכונים הבאים הם מתכונים איכותיים ביותר, אילו מתכונים שנוסו על ידי שפים בכל הארץ . אנו מאוד ממליצים על ה-מתכונים הללו .


קציצות דגים זה לא רק גפילטע פיש

29/07/2012, 1:13 pm

קציצות דגים זה לא רק גפילטע פיש כמעט כל אדם בישראל, מכיר בעיקר גרסה אחת של קציצות דגים - הגפילטע פיש המפורסם. אין ספק שמדובר על מנה טעימה מאד, אבל לא צריך לחכות עד לפסח או לראש השנה, כדי לאכול קציצות דגים טעימות במיוחד. יש היום גם מתכונים שונים עבור קציצות דגים טעימות מאד, שבניגוד לגפילטע פיש - מוגשות כאשר הן חמות.


טיפים למתכוני דגים מוצלחים וטעימים

09/10/2011, 11:02 am

טיפים למתכוני דגים מוצלחים וטעימים ניתן למצוא מגוון של מתכוני דגים, המאפשרים לנו ליהנות מטעמם הנהדר של סוגי הדגים השונים. ביצוע נכון של מתכון, הכולל דגים במסגרתו, יאפשר לנו ליהנות מתוצאות מצוינות. אולם, גם לבחירתו של הדג באופן הנכון ביותר, ישנה השפעה רבה על הצלחתו של מתכון דגים זה וכמובן גם לאופן הכנתו של הדג, במסגרת מתכון הדגים| בישול למתחילים | מתכונים קלים | אוכל מזין |

השימוש במונח "מאכל לאומי" יחד עם "מטבח לאומי" רווח החל מן המאה ה-19 עם התפשטות הרעיון של מדינות הלאום באירופה.

הגדרתם של לאומים התבססה במידה רבה, בצד מקורות אתניים וגאוגרפיים, על מאפיינים תרבותיים שניתן לייחסם קולקטיבית לקבוצת אנשים רחבה, כגון שפה ומנהגים – ובכללם מנהגי בישול ואכילה. התפתחות של תנועת הגירה מסיבית בין הלאומים השונים, כמו גם התפתחותה של תנועת התיירות הבינלאומית במהלך המאה ה-20, חיזקו תפיסות ותדמיות של מאכלים לאומיים בין בני לאומים שונים לבין זולתם.

בצד השימוש במאכל לאומי כסמל חיובי המגדיר קבוצת אנשים סביב אלמנט שגאוותם בו, התפתח גם שימוש במאכלים לאומיים כסטיגמה שלילית שמדביקים בני לאום אחד על זולתם בהתייחסות מזלזלת. דוגמה לכך ניתן לראות בכינוי "צפרדעים" (Frogs) שנוקטים בו האנגלים כלפי הצרפתים, על שום נוהגם לבשל ולאכול בעלי חיים הנחשבים כדוחים בעיני בני תרבות אחרת, או כינוי הגנאי "קראוט" (Kraut - כרוב) שהצמידו לגרמנים בשל נוהגם, שלאנגלים נראה בזוי, לאכול כרוב חמוץ.

בקרב גרמנים ואוסטרים מקובל לכנות איטלקים, בזלזול, "זוללי ספגטי" (Spagettifressern). על כן, יש הרואים בשלילה התייחסות למושג "מאכל לאומי" ורואים בו משום "לאומנות קולינרית". חוקרי גסטרונומיה וקולינריה מצביעים על כך שרווחות טעויות רבות בכל הייחוס של מאכלים לאומיים ללאום זה או אחר, והגדרתם של מאכלים שונים כלאומיים מתבססת במקרים רבים על סטריאוטיפים בלתי מבוססים ועל בורות.

מאכל מסוים יכול להיחשב ל"מאכל לאומי" במטבחים שונים. לעתים, בתוך אותה מדינה, באזורים שונים או בקרב קבוצות אתניות שונות יהיו מאכלים אזוריים שונים שיזכו לכינוי "מאכל לאומי". כך למשל - בעוד שהרושטי נחשב למאכל הלאומי בקרב התושבים המתגוררים באזורים הדוברים גרמנית - בשווייץ, הפונדו נחשב למאכל הלאומי בקרב התושבים המתגוררים באזורים הדוברים צרפתית של שווייץ.

בירה נחשבת המשקה הלאומי הן בקרב תושבי גרמניה, הן בקרב תושבי בריטניה והן בקרב תושבי הולנד, כמו גם מדינות רבות אחרות; וודקה נחשבת למשקה הלאומי בקרב תושבי רוסיה, פולין, פינלנד ושבדיה.

המאכל הלאומי של ישראל
כשם שיש מחלוקת האם קיים מטבח ישראלי, כך ישנה מחלוקת מהו המאכל הלאומי של ישראל. סקרים שנערכים מראים כי דעת הקהל הישראלית נוטה להתייחס לפלאפל ולעתים גם לחומוס כאל מאכל לאומי.

"שיר הפלאפל", של להקת איילון משנות ה-50, מדגים את ההשקפה של דעת הקהל הישראלי על מאכל זה, ואת היחס הישראלי למאכלים לאומיים אחרים.

מאת: וויקיפדיה

  • ר.ס.ס. פוסטים אחרונים
  • הדפס עמוד זה
  • ספר לחבר
  • הוסף לפייסבוק
  • הוסף לגוגל סימניות
  • הוסף ציוץ בטויטר