לחמים ומאפים

איך מכינים אינג'רה אתיופית אמיתית

17/10/2014, 6:40 pm

איך מכינים אינג'רה אתיופית אמיתית אינג'רה אין יותר טוב מזה נסו ותיהנו, זהו הפנקייק האתיופי חייבים אבל ממש חייבים לנסות כדי להבין את סוד הקסם של העדה המופלאה הזו.


פיצה - כמו של שף איטלקי

13/03/2012, 11:38 am

פיצה - כמו של שף איטלקי הבצק צריך להיות גמיש ועדין, בעל טעם קל של שמרים. אחרי האפייה עליו להיות פריך מבחוץ ודי קשה מבפנים. עובי השוליים לא יעבור על סנטימטר אחד. על הבצק לא מורחים רסק עגבניות או קטשופ אלה רוטב עגבניות אמיתי.


מתכון לבצק פיצה

22/11/2011, 1:03 pm

מתכון לבצק פיצה ברור לכל כי המרכיב החשוב ביותר בפיצה טובה הוא בצק לפיצה . יש שאוהבים בצק פיצה דק ופריך, יש שאוהבים בצק פיצה עבה ועשיר ויש שאפילו אוהבים בצק פיצה עם תוספות בתוכו. ריכזנו עבורכם שני מתכונים מוצלחים של בצק לפיצה, כך שכל אחד יוכל לבחור בצק לפיצה המתאים לו ולהכין לבד את הפיצה המושלמת.


סנדוויצים – מתכון מנצח לכל ארוחה

17/10/2013, 10:19 am

סנדוויצים – מתכון מנצח לכל ארוחה סנדוויצים מתאימים לכל ארוחה - בין אם פרוסות של לחם עם שוקולד או גבינה לארוחת בוקר קלילה ונעימה, בין אם בגט או פיתה עם נקניקים או גבינות איכותיות, ירקות וממרחים לארוחת צהריים משביעה ובין אם כריך עשיר עם ממרח והרבה ירקות לארוחת ערב עשירה


סוגים שונים של בצקים

28/07/2013, 1:36 pm

סוגים שונים של בצקים בצקים מהווים יסוד לאינספור סוגי מאכלים אותם ניתן להכין לבד או לקנות ברשתות השיווק ובמאפיות. על פי רוב בצק מוכן מקמח ומים לצד תוספות כדוגמת שמרים, שמן, סוכר, ביצים, אבקת אפייה ומלח, אך ישנם עוד בצקים שונים וייחודיים


מתכוני לחם שיעזרו לכם לרדת במשקל

22/08/2013, 12:30 pm

מתכוני לחם שיעזרו לכם לרדת במשקל לחם הוא אחד מן המזונות הכי בסיסים בעולם. אולם רבים רואים בו אויב מספר אחת של דיאטות או של אנשים אשר מנסים להשיל קילוגרמים עודפים. החדשות הטובות הן שיש מתכוני לחם רבים שהם מזינים ויהיו חלק מכל תפריט דיאטה, בעוד אחרים ממש לא. אז אילו מתכוני לחם להעדיף? על כך נדון בשורות הבאות.


סנדוויצ'ים – גם טעים וגם משביע

18/11/2013, 4:55 pm

סנדוויצ'ים – גם טעים וגם משביע סנדוויצ'ים ידועים כאהובים על כולם – גברים ונשים, ילדים ומבוגרים מכל שכבות העם מוצאים בסנדוויצ'ים כפתרון איכותי להשבעת רעבונם, אשר יכול להתאים לכל אחת מארוחות היום – בוקר, צהריים וערב


מקורו של הקיש

06/10/2012, 6:51 pm

מקורו של הקיש רוב האנשים חושבים שהקיש הקרוי גם פשטידה הומצא על ידי הצרפתים, אבל קיש מקורו בעצם בגרמניה, בממלכה מימי הביניים של לורן, תחת שלטון גרמני, ושמאוחר יותר שינה את השם הצרפתי לוריין. המילה קיש הגיע גם היא מהלקסיקון הגרמני 'Kuchen', כלומר עוגה.| בישול למתחילים | מתכונים קלים | אוכל מזין |

השימוש במונח "מאכל לאומי" יחד עם "מטבח לאומי" רווח החל מן המאה ה-19 עם התפשטות הרעיון של מדינות הלאום באירופה.

הגדרתם של לאומים התבססה במידה רבה, בצד מקורות אתניים וגאוגרפיים, על מאפיינים תרבותיים שניתן לייחסם קולקטיבית לקבוצת אנשים רחבה, כגון שפה ומנהגים – ובכללם מנהגי בישול ואכילה. התפתחות של תנועת הגירה מסיבית בין הלאומים השונים, כמו גם התפתחותה של תנועת התיירות הבינלאומית במהלך המאה ה-20, חיזקו תפיסות ותדמיות של מאכלים לאומיים בין בני לאומים שונים לבין זולתם.

בצד השימוש במאכל לאומי כסמל חיובי המגדיר קבוצת אנשים סביב אלמנט שגאוותם בו, התפתח גם שימוש במאכלים לאומיים כסטיגמה שלילית שמדביקים בני לאום אחד על זולתם בהתייחסות מזלזלת. דוגמה לכך ניתן לראות בכינוי "צפרדעים" (Frogs) שנוקטים בו האנגלים כלפי הצרפתים, על שום נוהגם לבשל ולאכול בעלי חיים הנחשבים כדוחים בעיני בני תרבות אחרת, או כינוי הגנאי "קראוט" (Kraut - כרוב) שהצמידו לגרמנים בשל נוהגם, שלאנגלים נראה בזוי, לאכול כרוב חמוץ.

בקרב גרמנים ואוסטרים מקובל לכנות איטלקים, בזלזול, "זוללי ספגטי" (Spagettifressern). על כן, יש הרואים בשלילה התייחסות למושג "מאכל לאומי" ורואים בו משום "לאומנות קולינרית". חוקרי גסטרונומיה וקולינריה מצביעים על כך שרווחות טעויות רבות בכל הייחוס של מאכלים לאומיים ללאום זה או אחר, והגדרתם של מאכלים שונים כלאומיים מתבססת במקרים רבים על סטריאוטיפים בלתי מבוססים ועל בורות.

מאכל מסוים יכול להיחשב ל"מאכל לאומי" במטבחים שונים. לעתים, בתוך אותה מדינה, באזורים שונים או בקרב קבוצות אתניות שונות יהיו מאכלים אזוריים שונים שיזכו לכינוי "מאכל לאומי". כך למשל - בעוד שהרושטי נחשב למאכל הלאומי בקרב התושבים המתגוררים באזורים הדוברים גרמנית - בשווייץ, הפונדו נחשב למאכל הלאומי בקרב התושבים המתגוררים באזורים הדוברים צרפתית של שווייץ.

בירה נחשבת המשקה הלאומי הן בקרב תושבי גרמניה, הן בקרב תושבי בריטניה והן בקרב תושבי הולנד, כמו גם מדינות רבות אחרות; וודקה נחשבת למשקה הלאומי בקרב תושבי רוסיה, פולין, פינלנד ושבדיה.

המאכל הלאומי של ישראל
כשם שיש מחלוקת האם קיים מטבח ישראלי, כך ישנה מחלוקת מהו המאכל הלאומי של ישראל. סקרים שנערכים מראים כי דעת הקהל הישראלית נוטה להתייחס לפלאפל ולעתים גם לחומוס כאל מאכל לאומי.

"שיר הפלאפל", של להקת איילון משנות ה-50, מדגים את ההשקפה של דעת הקהל הישראלי על מאכל זה, ואת היחס הישראלי למאכלים לאומיים אחרים.

מאת: וויקיפדיה

  • ר.ס.ס. פוסטים אחרונים
  • הדפס עמוד זה
  • ספר לחבר
  • הוסף לפייסבוק
  • הוסף לגוגל סימניות
  • הוסף ציוץ בטויטר