מתכוני מרקים

שיטת הבצל - מתכון להכנת מרק בצל

18/12/2011, 1:58 pm

שיטת הבצל - מתכון להכנת מרק בצל קיימים מתכונים רבים להכנת מרקי חורף טעימים ומפנקים, החל מכמות עצומה של מתכונים להכנת מרקי עגבניות ועדשים וכלה באינספור מתכונים להכנת מרק בצל ושאר ירקות.


מרק קובה סורי

27/09/2011, 3:01 pm

מרק קובה סורי בלוג: המטעמים שלנו! מרכז את במטעמים הסוריים של עדה חבובה. אני מזמינה את כולם להיכנס ולעקוב אחר המתכונים השונים המתפרסמים בו. http://hamatamimshelanu.blogspot.com/


מרק עדשים לחורף

02/06/2011, 4:27 pm

מרק עדשים לחורף במזג אוויר קריר ביום חורף גשום אנו אוהבים לאכול אוכל חם ומחמם. רצוי מאוד שהאוכל החורפי שלנו יהיה מזין ויתן את האנרגיה הדרושה לעבור את מהלך היום בצורה מוצלחת. בדיוק כאן נכנס לתמונה מרק העדשים אשר במידה ומכינים אותו כראוי יכול להפוך יום סגרירי לשמחת צבעים וטעמים. מרק העדשים מכיל ערכים תזונתיים רבי חשיבות לתפקודנו כמו גם הרכב טעמים מעולה.


מתכוני מרק

30/01/2011, 11:02 am

מתכוני מרק אוסף מעולה של מרקים לימי החורף הקרים , מרק עגבניות עם אורז ,מרק עם בזיליקום,מרק עדשים מעולה מרק עוף בריא ועוד מבחר ענק של מתכוני מרקים באתר לוס אנג'לס ישראל ,מאגר חינם של מאות מתכונים לטעמכם


מתכון למרק מינסטרונה

05/01/2011, 9:35 pm

מתכון למרק מינסטרונה מרק מינסטרונה: המרכיבים: 1/2 כוס שמן זית 3 בצלים בינוניים, קצוצים גס 4 גזרים קטנים קצוצים לקוביות בינוניות 1 סלרי אמריקאי, מופרד לעלים וגבעולים, כשהגבעולים קצוצים לקוביות גסות 1 כרשה בינונית, ללא החלק הירוק, חתוכה גס. 5 שיני שום, כתושות 7


מרק מינסטרונה עם כדורי בשר

29/08/2010, 4:23 pm

מרק מינסטרונה עם כדורי בשר מתכון להכנת מרק מינסטרונה עם כדורי בשר מאת קייטרינג דולצינאה


מרק כרובית

29/08/2010, 4:02 pm

מרק כרובית מתכון להכנת מרק כרובית מאת קייטרינג דולצינאה


מרק חורף חלבי

29/08/2010, 3:42 pm

מרק חורף חלבי מתכון להכנת מרק חורף חלבי מאת קייטרינג דולצינאה| בישול למתחילים | מתכונים קלים | אוכל מזין |

השימוש במונח "מאכל לאומי" יחד עם "מטבח לאומי" רווח החל מן המאה ה-19 עם התפשטות הרעיון של מדינות הלאום באירופה.

הגדרתם של לאומים התבססה במידה רבה, בצד מקורות אתניים וגאוגרפיים, על מאפיינים תרבותיים שניתן לייחסם קולקטיבית לקבוצת אנשים רחבה, כגון שפה ומנהגים – ובכללם מנהגי בישול ואכילה. התפתחות של תנועת הגירה מסיבית בין הלאומים השונים, כמו גם התפתחותה של תנועת התיירות הבינלאומית במהלך המאה ה-20, חיזקו תפיסות ותדמיות של מאכלים לאומיים בין בני לאומים שונים לבין זולתם.

בצד השימוש במאכל לאומי כסמל חיובי המגדיר קבוצת אנשים סביב אלמנט שגאוותם בו, התפתח גם שימוש במאכלים לאומיים כסטיגמה שלילית שמדביקים בני לאום אחד על זולתם בהתייחסות מזלזלת. דוגמה לכך ניתן לראות בכינוי "צפרדעים" (Frogs) שנוקטים בו האנגלים כלפי הצרפתים, על שום נוהגם לבשל ולאכול בעלי חיים הנחשבים כדוחים בעיני בני תרבות אחרת, או כינוי הגנאי "קראוט" (Kraut - כרוב) שהצמידו לגרמנים בשל נוהגם, שלאנגלים נראה בזוי, לאכול כרוב חמוץ.

בקרב גרמנים ואוסטרים מקובל לכנות איטלקים, בזלזול, "זוללי ספגטי" (Spagettifressern). על כן, יש הרואים בשלילה התייחסות למושג "מאכל לאומי" ורואים בו משום "לאומנות קולינרית". חוקרי גסטרונומיה וקולינריה מצביעים על כך שרווחות טעויות רבות בכל הייחוס של מאכלים לאומיים ללאום זה או אחר, והגדרתם של מאכלים שונים כלאומיים מתבססת במקרים רבים על סטריאוטיפים בלתי מבוססים ועל בורות.

מאכל מסוים יכול להיחשב ל"מאכל לאומי" במטבחים שונים. לעתים, בתוך אותה מדינה, באזורים שונים או בקרב קבוצות אתניות שונות יהיו מאכלים אזוריים שונים שיזכו לכינוי "מאכל לאומי". כך למשל - בעוד שהרושטי נחשב למאכל הלאומי בקרב התושבים המתגוררים באזורים הדוברים גרמנית - בשווייץ, הפונדו נחשב למאכל הלאומי בקרב התושבים המתגוררים באזורים הדוברים צרפתית של שווייץ.

בירה נחשבת המשקה הלאומי הן בקרב תושבי גרמניה, הן בקרב תושבי בריטניה והן בקרב תושבי הולנד, כמו גם מדינות רבות אחרות; וודקה נחשבת למשקה הלאומי בקרב תושבי רוסיה, פולין, פינלנד ושבדיה.

המאכל הלאומי של ישראל
כשם שיש מחלוקת האם קיים מטבח ישראלי, כך ישנה מחלוקת מהו המאכל הלאומי של ישראל. סקרים שנערכים מראים כי דעת הקהל הישראלית נוטה להתייחס לפלאפל ולעתים גם לחומוס כאל מאכל לאומי.

"שיר הפלאפל", של להקת איילון משנות ה-50, מדגים את ההשקפה של דעת הקהל הישראלי על מאכל זה, ואת היחס הישראלי למאכלים לאומיים אחרים.

מאת: וויקיפדיה

  • ר.ס.ס. פוסטים אחרונים
  • הדפס עמוד זה
  • ספר לחבר
  • הוסף לפייסבוק
  • הוסף לגוגל סימניות
  • הוסף ציוץ בטויטר