תוספות

תפריט טבעוני לארוחה שלמה

22/11/2015, 8:51 am

תפריט טבעוני לארוחה שלמה תפריט לארוחה שלמה: פרוסות חצילים חגיגיות,מרק קישואים., כרובית בתנור, תפוחי אדמה קטנים בתנור, קציצות סלק., לקינוח: חומוס ואורז חגיגיים..


לשם שינוי: אוכל טבעוני

31/08/2015, 8:59 pm

לשם שינוי: אוכל טבעוני אחד מנכדי הפך לטבעוני לפני כשנה וחצי. הוא צפה בסרטים בהם הציגו כיצד מטפלים בתרנגולות, באפרוחים ובפרות – וזה הספיק לו! הוא גם נעשה פעיל מאד בתנועת הטבעונות ומטיף לכך בהתלהבות.


מתכונים טעימים

20/01/2011, 12:29 pm

מתכונים טעימים אחד הדברים האהובים ביותר עלינו הוא לאכול אוכל טוב, ליהנות מהאוכל שלנו ולהעריך כמובן את האוכל שלנו, אבל מה שאנחנו צריכים לדעת שאנחנו צריכים להעריך גם את מי שמכין את האוכל הזה ואיך הוא משתמש באותם מתכונים נהדרים שגורמים לנו להבין את האוכל וגורמים לנו להעריך כמובן את האוכל.


עגבניות תמר קלופות

21/12/2010, 3:49 pm

עגבניות תמר קלופות עגבניות תמר קלופות המיובאות מדרום איטליה מתאימות לכל תבשיל עגבניות-החל מרטבים לפסטה, מרקים,תבשילים ועוד!


לביבות זוקיני/קישואים גבינת פטה ונענע

29/08/2010, 1:32 pm

לביבות זוקיני/קישואים גבינת פטה ונענע מתכון להכנת לביבות זוקיני גבינת פטה ונענע מאת קייטרינג דולציניאה


כרובית מטוגנת בציפוי פריך

29/08/2010, 1:08 pm

כרובית מטוגנת בציפוי פריך מתכון להכנת כרובית מטוגנת מאת קייטרינג דולצינאה


מתכון להכנת ירקות

29/08/2010, 12:40 pm

מתכון להכנת ירקות מתכון להכנת ירקות אפויים מאת קייטרינג דולצינאה


תוספת למנה העיקרית ב-5 דקות

08/08/2010, 12:23 pm

תוספת למנה העיקרית ב-5 דקות תוספת נחמדה לכל מנה עיקרית –עוף, דגים, בשר. היא זולה, קלה מאד להכנה, ללא סיכוי להיכשל , נראית טוב, טעימה, אפשר לגוון אותה בהמון צורות, בריאה מאד, בכל גיוון המנה נראית אחרת, גם הילד המשועמם יכול להכין אותה – בקיצור, רק יתרונות.| בישול למתחילים | מתכונים קלים | אוכל מזין |

השימוש במונח "מאכל לאומי" יחד עם "מטבח לאומי" רווח החל מן המאה ה-19 עם התפשטות הרעיון של מדינות הלאום באירופה.

הגדרתם של לאומים התבססה במידה רבה, בצד מקורות אתניים וגאוגרפיים, על מאפיינים תרבותיים שניתן לייחסם קולקטיבית לקבוצת אנשים רחבה, כגון שפה ומנהגים – ובכללם מנהגי בישול ואכילה. התפתחות של תנועת הגירה מסיבית בין הלאומים השונים, כמו גם התפתחותה של תנועת התיירות הבינלאומית במהלך המאה ה-20, חיזקו תפיסות ותדמיות של מאכלים לאומיים בין בני לאומים שונים לבין זולתם.

בצד השימוש במאכל לאומי כסמל חיובי המגדיר קבוצת אנשים סביב אלמנט שגאוותם בו, התפתח גם שימוש במאכלים לאומיים כסטיגמה שלילית שמדביקים בני לאום אחד על זולתם בהתייחסות מזלזלת. דוגמה לכך ניתן לראות בכינוי "צפרדעים" (Frogs) שנוקטים בו האנגלים כלפי הצרפתים, על שום נוהגם לבשל ולאכול בעלי חיים הנחשבים כדוחים בעיני בני תרבות אחרת, או כינוי הגנאי "קראוט" (Kraut - כרוב) שהצמידו לגרמנים בשל נוהגם, שלאנגלים נראה בזוי, לאכול כרוב חמוץ.

בקרב גרמנים ואוסטרים מקובל לכנות איטלקים, בזלזול, "זוללי ספגטי" (Spagettifressern). על כן, יש הרואים בשלילה התייחסות למושג "מאכל לאומי" ורואים בו משום "לאומנות קולינרית". חוקרי גסטרונומיה וקולינריה מצביעים על כך שרווחות טעויות רבות בכל הייחוס של מאכלים לאומיים ללאום זה או אחר, והגדרתם של מאכלים שונים כלאומיים מתבססת במקרים רבים על סטריאוטיפים בלתי מבוססים ועל בורות.

מאכל מסוים יכול להיחשב ל"מאכל לאומי" במטבחים שונים. לעתים, בתוך אותה מדינה, באזורים שונים או בקרב קבוצות אתניות שונות יהיו מאכלים אזוריים שונים שיזכו לכינוי "מאכל לאומי". כך למשל - בעוד שהרושטי נחשב למאכל הלאומי בקרב התושבים המתגוררים באזורים הדוברים גרמנית - בשווייץ, הפונדו נחשב למאכל הלאומי בקרב התושבים המתגוררים באזורים הדוברים צרפתית של שווייץ.

בירה נחשבת המשקה הלאומי הן בקרב תושבי גרמניה, הן בקרב תושבי בריטניה והן בקרב תושבי הולנד, כמו גם מדינות רבות אחרות; וודקה נחשבת למשקה הלאומי בקרב תושבי רוסיה, פולין, פינלנד ושבדיה.

המאכל הלאומי של ישראל
כשם שיש מחלוקת האם קיים מטבח ישראלי, כך ישנה מחלוקת מהו המאכל הלאומי של ישראל. סקרים שנערכים מראים כי דעת הקהל הישראלית נוטה להתייחס לפלאפל ולעתים גם לחומוס כאל מאכל לאומי.

"שיר הפלאפל", של להקת איילון משנות ה-50, מדגים את ההשקפה של דעת הקהל הישראלי על מאכל זה, ואת היחס הישראלי למאכלים לאומיים אחרים.

מאת: וויקיפדיה

  • ר.ס.ס. פוסטים אחרונים
  • הדפס עמוד זה
  • ספר לחבר
  • הוסף לפייסבוק
  • הוסף לגוגל סימניות
  • הוסף ציוץ בטויטר